Juni 19

Bitcoin Price Eyes Next Big Move Following Skyrocketing Retail Interest

Dane z Glassnode pokazują nowe, intrygujące statystyki, które pokazują, że liczba adresów z co najmniej 0,1 BTC wzrosła do 3 milionów w ciągu ostatnich dwóch lat. W przeliczeniu na USD oznacza to, że HODLERZY posiadają prawie tysiąc dolarów.
Bitcoin Price Eyes Next Big Move Following Skyrocketing Retail Interest

Wykres według Glassnode

Dane liczbowe wyraźnie wskazują na wzrost zainteresowania wśród posiadaczy małych porcji, którzy najprawdopodobniej są skłonni podjąć inwestycję albo w celu spekulacji, albo z prostego powodu wypróbowania inwestycji w najpopularniejszą dotychczas kryptokurtę.
Możliwości edukacyjne dotyczące Bitcoinu, jak również całego ekosystemu łańcucha blokowego, stają się coraz bardziej popularne, a liczba osób, które wcześnie przyjęły Bitcoin Evolution, rośnie wykładniczo. Szereg najlepszych uniwersytetów rejestruje się już na kursach z zakresu finansów cyfrowych, podczas gdy niektóre z czołowych platform zamierzają informować opinię publiczną o zaletach pieniądza cyfrowego i jego technologii.
Chociaż Bitcoin okazał się być ściśle powiązany z indeksem referencyjnym S&P 500, okazując się w ten sposób słabym narzędziem dywersyfikacji, nie odstraszył jednak inwestorów, którzy są skłonni zatrzymać swoje udziały w inwestycjach, dopóki nie dadzą one jeszcze większego zysku. Te bycze podstawy sprawiły, że Bitcoin znalazł się w decydującym trendzie, ponieważ przygotowuje się na kolejny gigantyczny ruch.
Jednakże, po negatywnej stronie, wzrost zainteresowania krypto walutą i decentralizacją jest w stanie wprowadzić w pole wielu niezamierzonych graczy, którzy promują pranie brudnych pieniędzy i tym samym stawiają pytania ze strony władz prawnych.
Wraz z popularyzacją Bitcoin (i innych walut kryptograficznych), coraz więcej firm zaczyna budować modele biznesowe wokół płatności cyfrowych i związanych z nimi usług. Niektóre firmy uruchomiły już karty debetowe, które umożliwią im otrzymywanie zwrotów gotówki w kryptocur walutach przy niektórych zakupach, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla małych transakcji.
Wzrost liczby małych rachunków oznacza również, że ryzyko manipulacji ceną BTC spada. Wcześniej podejrzewano, że kilku dużych graczy z branży, określanych zbiorczo jako „wieloryby“, celowo wpływa na zachowanie cen.
Dla niektórych było to uważane za główną przyczynę wzrostu ceny Bitcoinów o 20 tys. dolarów pod koniec 2017 roku; jednak wraz ze wzrostem liczby przypadków użytkowników dochodzi do dywersyfikacji – co zmniejsza prawdopodobieństwo, że jeden duży gracz weźmie na siebie całkowitą winę za zmianę ceny.


Copyright 2017. All rights reserved.

Veröffentlicht19. Juni 2020 von admin in Kategorie "Bitcoin Core